Bývajte v srdci Slovenska

Podnebie

Banská Bystrica je v každom období nádherná.

  • Jar trvá od 21. marca do 20. júna. V prvých týždňoch jari sa ranné teploty pohybujú okolo 9°C, ale v máji a v júli teplota stúpa už na 14°C až 17°C. Teplota v tomto období je veľmi premenlivá.

 

  • V lete, ktoré začína 21. júna, teploty presahujú 30°C a noci sú tiež príjemne teplé. Júl je najteplejším mesiacom roka, teploty v meste môžu dosahovať až do 35°C. V tomto období sa vyskytuje viac prehánok alebo búrok.

 

  • Jeseň začína 23. septembra a je pre ňu príznačné daždivé a veterné počasie. Prvé týždňe môžu prekvapiť veľmi teplým a slnečným počasím, takzvaným „babím letom“. Septembrové teploty sa pohybujú okolo 14°C, pričom v novembri klesajú už len na 3°C. Jeseň je ideálne obdobie pre návštevu Banskej Bystrice. Chladnejší krištáľovo čistý vzduch a príroda oblečená do farebného šatu vytvárajú úžasné podmienky pre spoznávanie mesta, prechádzky či turistiku.

 

  • 21. decembra začína zima, kedy sa teploty pohybujú okolo -5 °C až –10 °C. V januári je Banská Bystrica väčšinou nádherne pokrytá snehom. Je to veľmi vhodné obdobie pre návšetvníkov zameraných na zimné športy ako lyžovanie, bežky a podobne, keďže príležitostí na takto strávený čas v blízkosti mesta je neúrekom.

komentáre